ruen lveefilt
FLASH SALE

Mazuļu ietīšana

 
Esmu dzirdējis miljons iemeslu, kāpēc cilvēki NEIETIN savus jaundzimušos mazuļus:
- Mans mazulis pretojas ietīšanai.
- Viņa tik un tā iztinas, tādēļ nav jēgas pūlēties.
- Es nevēlos, lai mazulis kļūst no tā atkarīgs.
- Viņa raud, kad mēģinām viņu ietīt.
- Esmu dzirdējis, ka tas nav labi mazulim.
- Es vēlos, lai viņa trenējas, tādēļ viņas rokām jābūt brīvām.
- Es vēlos, lai viņa mācās bāzt rokas mutē, lai varētu pati sevi nomierināt.
 
Tās visas ir blēņas. Jums vajadzētu ietīt savu jaundzimušo bērniņu. Tas padarīs laimīgāku gan viņu, gan Jūs! Vecākus bērniņus var ietīt un var neietīt. Vairumam mazuļu pietiek ar ietīšanu līdz 3 mēnešu vecumam, taču nesatraucieties, ja Jūsu 6 vai 9 mēnešus vecajam mazulim joprojām nepieciešama ietīšana. Nav jāsteidzas! Es apsolu, ka Jums nebūs jāsūta savs desmitgadnieks uz vasaras nometni, dodot līdzi milzu "Zvaigžņu karu" ietinamo sedziņu.
 
6 galvenie iemesli, KĀDĒĻ IETĪT jaundzimušu mazuli:
1. Samaziniet ZPNS risku
2007. gadā Pediatrijas Žurnāls veica meta analīzi pētījumam par ietīšanu autiņā. Viens no daudzajiem pozitīvajiem rezultātiem liecināja, ka ietīšana samazina ZPNS (zīdaiņu pēkšņās nāves sindroms) risku. Šobrīd tiek pieņemts, ka ietīšana apgrūtina jaundzimušo netīšu galvas vai sejas apsegšanu ar gultasveļu, kā arī samazina to iespējas apvelties uz vēdera. Abas šīs darbības tiek saistītas ar paaugstinātiem ZPNS rādītājiem.
"Ņemiet vērā: nekad neguldiet zīdaini uz vēdera! NEKAD neguldiet uz vēdera zīdaini, kurš ietīts autiņā! Ja Jūsu mazulis ir spējīgs apvelties uz vēdera, būdams ietīts autiņā, tad Jums jāpārtrauc viņa ietīšana. Ietīšana autiņā ir paredzēta tikai uz muguras gulošiem mazuļiem. Zīdaiņa gulēšana uz vēdera ietītam autiņā rada lielāku ZPNS risku nekā vienkārši gulēšana uz vēdera."
 
2. Nomierināšanas pamats
Iespējams, ietīšana autiņā nenomierinās Jūsu raudošo mazuli nekavējoties un neieaijās viņu uzreiz miegā. Patiesībā ietīšanas process pat varētu bērniņu aizkaitināt, tādējādi liekot viņam (īslaicīgi) raudāt vēl skaļāk, kas liek dažiem vecākiem domāt, ka viņu mazulis "ienīst" ietīšanu. Tomēr ietīšana ieliek pamatu, uz kura balstās citas nomierināšanas tehnikas (baltais troksnis, kustība u.c.). Sāciet ar ietīšanu un tad pievienojiet kādu papildus nomierinošo tehniku (knupi, skaļu balto troksni, kustību), lai nomierinātu raudošu mazuli un palīdzētu tam iemigt.
 
3. Uzlabota neiromuskulārā attīstība
Daudziem šķiet, ka jaundzimušā rokām jābūt brīvām, lai mazulis varētu mācīties izmantot savas rokas, atklāt, kā dabūt tās savā mutē, lai varētu sevi nomierināt, zīžot pirkstus u t.t. Tomēr lielākā daļa Jūsu mazuļa locekļu kustību ir neapzinātas un nejaušas. Roku imobilizēšana patiesībā palīdz attīstīties motorikas iemaņu aparātam. Ietīšana ir īpaši noderīga priekšlaicīgi dzimušajiem.
 
4. Mazāk asaru!
Mazuļi raud neatkarīgi no tā, kādu meistarības pakāpi Jūs esat sasnieguši bērnu nomierināšanā, un cik viegli nomierināms ir Jūsu mazulis. Papildus tam, ka ietīšana palīdz citām nomierināšanas tehnikām darboties efektīvāk, tā pati par sevi samazina raudāšanu par 28%.
 
Jūsu mazulis gulēs labāk un ilgāk, ja būs ietīts. Ietīšana pasargā zīdaini no pēkšņas pamošanās nejaušu roku kustību dēļ.
 
5. Labāks miegs
Jūsu mazulis gulēs labāk un ilgāk, ja būs ietīts. Ietīšana pasargā zīdaini no pēkšņas pamošanās nejaušu roku kustību dēļ. Tāpat ietīšana "veicina miega nepārtrauktību". Šis citāts no Pediatrijas pētījuma ir moderns veids, kā ārsti pasaka to, ka tas ļauj mazuļiem gulēt ilgāk. Lai gan zīdaiņi ir slaveni ar savu spēju visu dienu snaust, mūsu mērķis noteikti ir palīdzēt viņiem iemigt uz ilgāku, nepārtrauktu laika periodu. Un ietīšana palīdzēs to panākt diezgan efektīvi!
 
6.Kādēļ SwaddleMe®?
- Vairāk kā 8 miljoni apmierinātu klientu visā pasaulē.
- 100% kokvilna.
- Apakšējā daļa atlokāma vieglai autiņbiksīšu pārbaudei un maiņai; nav nepieciešams mazuli iztīt no autiņa.
- Mīksta auduma aizdares cieši ieskauj mazuli, ir droši nostiprināmas un regulējamas atbilstoši mazuļa augumam.
- Kāju kabata ir viegli attaisāma vienkāršai autiņbiksīšu nomaiņai; mazuļa rokas nav jāiztin.
- Jostas spraugas ar 5 punktu drošības fiksatoriem.
- Swaddleme® & Wearable Blankets apbalvojumi.
 
Māmiņu viedokļi:
Evija Paegle, divu meitu māmiņa no Aizkraukles:
Savu jaunāko, divus mēnešus veco meitiņu līdz šim esmu tinusi parastajos auduma autiņos. Izmēģinot SwaddleMe®, jāsecina, ka tas ir daudz labāks. Ietīšanas tehnika ir ļoti vienkārša. Audums stiepjas, to ērti pielāgot bērniņa augumam, tai pat laikā tas pārāk neierobežo zīdaiņa kustības. Klipši turās stingri. Vienīgais mīnuss - ietīšanas procesā tie mēdz pielipt pie autiņa, kad nevajag. Bet šī problēma, iespējams, zūd, pieaugot roku veiklībai.
Noteikti ieteiktu māmiņām ietīt savus mazuļus jau kopš pašas dzimšanas. Tad mazie pie tās būs jau pieraduši. Mana meitiņa šajā vecumā izrāda pretestību. Bet esmu nolēmusi turpināt ietīšanu,  jo redzu, ka tas viņai nepieciešams. 
 
Zane Grīnvalde, meitas un dēla māmiņa no Rīgas:
Meitu mēdzu ietīt pirmajos viņas dzīves mēnešos, jo viņa bija nemierīga. Ietīšana palīdzēja viņai nomierināties. Tajā laikā, pirms pieciem gadiem neko nezināju par SwaddleMe®, tāpēc veikalā pati piemeklēju elastīgu trikotāžas audumu, kuru izmantoju kā autiņu ietīšanai. Žurnālā atradu aprakstu par ietīšanas tehniku, kuru izmantoju, un tas nostrādāja! Vēlāk, kad meita paaugās, viņai vairs nepatika būt sasaistītai, tad ietīšanu pārtraucu.
 
 
SwaddleMe® autiņus gan tikko dzimušiem (3-6 kg), gan jau lielākiem zīdaiņiem (6-9 kg) iespējams iegādāties: https://www.babystore.lv/lv/cat/104/autini-miedzinam?brand=summerinfant
 
 
novērtē mūs